UA-62891054-2

Satış Sözleşmesi

 1. 18 yaşından küçük kişiler Mayanet'den alışveriş yapamaz. www.ingilizcekitap.org çocuklara yönelik ürünler satışa sunmaktadır; ancak bunları yetişkinlere satmaktadır.
 2. Mayanet'den kredi kartı (Visa, MasterCard) ya da banka havalesi ile alışveriş yapılabilir. Bir hafta içinde havalesi yapılmayan siparişler iptal edilir. Ödemeli gönderi ya da posta çeki gibi belirtilmeyen ödeme yöntemleri kabul edilmez.
 3. Mayanet tüm siparişlerinizi, yasaların gerektirdiği şekilde irsaliyeli fatura eşliğinde teslim edecektir. Hediye paketleri sevk irsaliyesi ile gönderilecek; fatura, bilahare fatura adresine postalanacaktır. Yapılan alışverişlerdeki tüm fiyatlar TL olarak ifade edilmiştir.
 4. Sözleşmenin imzalandığı tarihte var olmayan ve ön görülmeyen, tarafların kontrolleri dışında gelişen, ortaya çıkmasıyla taraflardan birinin ya da her ikisinin de sözleşme ile yüklendikleri borç ve sorumluluklarını kısmen ya da tamamen yerine getirmelerini ya da bunları zamanında yerine getirmelerini imkansızlaştıran haller, mücbir sebep (Tabii afet, savaş, terör, ayaklanma, mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, üretim ve iletişim tesislerinde önemli mahiyette arıza, hava muhalefeti ve benzeri hallerde) olarak kabul edilecektir. Mücbir sebep ile sözleşme konusu ürünün/ürünlerin süresi içinde teslim edilememesi halinde durumu Mayanet 3 (üç) gün içinde bildirecek olup, bu takdirde siparişin iptal edilmesi, sözleşmeye konu ürünün/ürünlerin varsa emsali ile değiştirilmesi ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından biri kullanabilir. Siparişin iptal edilmesi halinde ödenen tutar 14 (on dört) gün içinde Mayanet tarafından iade edilecektir.
 5. Mayanet sattığı yüzbinlerce ürün için tüm sanal alışveriş siteleri gibi stok tutmamaktadır. Ürünleri müşterilerinin siparişlerine göre tedarik etmektedir. Tüm ürünler için listeler her gün güncellense de sipariş verilen bazı ürünler tedarikçi kuruluşların stoklarında tükenmiş olabilir. Böyle durumlarda ilgili bölümümüz tarafından size e-posta ile bilgi verilir ve ürün bedeli kartınıza iade edilir. 
  Eğer siparişinizi banka havalesi seçeneğini seçerek verdiyseniz, ürünlerin bulunamama durumunda sadece ürün bedelleri iade edilir. Bankalar tarafından uygulanan havale masrafları ile Mayanet' in bir ilgisi yoktur. O yüzden havale ödemelerinizi bankaların internet şubeleri ve ATM'ler üzerinden yapmanızı öneririz.
 6. Tahsilatı yapılmış bir siparişin teslimatı Türkiye içindeyse UPS Kargo ile Türkiye dışındaysa DHL ya da UPS Kargo ile yapılır. Kargo hakkında detaylı bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz.
 7. Paketlerinizin, alışverişiniz sırasında size belirtilen süreler içinde teslim edilmemesi durumunda bilgi@ingilizcekitap.org'a e-posta gönderebilirsiniz. Kargo Şirketi tarafımızdan ya da müşteri tarafından aranarak paket takibi yapılabilir. Paket teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini layıkıyla yaptığı kabul edilmiş sayılır. Bu yüzden; Teslimat sırasında hasarlı olduğunu tespit edilen paketler kabul edilmeyip tutanak tutturulmalıdır. Daha sonra, tutanak +90 212 343 8656 numaralı telefona fakslanıp durum bilgi@ingilizcekitap.org 'a bir e-posta aracılığıyla bildirilmelidir. Mayanet, ürünü yeniden temin edip, en kısa zamanda teslimatın tekrarlanmasını sağlayacaktır.
 8. Hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin teslim aldığız veya sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren ondört gün içerisinde cayma hakkı kullanılamayacak ürünler hariç olarak ürünü/ürünleri sözleşmeden cayarak iade edebilirsiniz. Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde ürünü/ürünleri işleyişine, teknik özelliklerine ve kullanım talimatlarına uygun bir şekilde kullanmış olmak kaydıyla Mayanet'e aşağıda detayları belirtilen iletişim bilgileri aracılığı ile yazılı olarak bildirimde bulunulması gerekmektedir. Bu bildirimin Mayanet'e ulaşmasını takiben bildirimin ulaştığına ilişkin teyit bilgisi tarafınızla paylaşılacak ve bildirimin ulaşma tarihini takiben de 14 (ondört) gün içinde cayma hakkına konu ürünün/ürünlerin bedeli ödeme şekline uygun bir şekilde tarafınıza iade edilecektir. Cayma hakkının kullanılması halinde, ürünün/ürünlerin vergi mevzuatı gereği fatura aslının ibrazı ile beraber teslimatı gerçekleştiren kargo firması aracılığı ile iadesi zorunludur. Ancak, müşteri tarafından fatura aslının gönderilmemesi halinde KDV ve varsa sair yasal kesintiler tarafınıza iade edilemez. 
  Ürün iadesi hakkında detaylı bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz.
 9. Kredi kartı bilgileriniz sistemde kayıtlı olarak tutulmamaktadır.
 10. Mayanet ithalat ve ihracat mevzuatlarındaki kısıtlardan ötürü şu aşamada yurtdışına yapılan satışların kampanya kapsamında dahi olsa kargo bedellerini karşılamamaktadır ve bu satışlarla ilgili doğabilecek tüm vergiler ALICI'ya aittir.
 11. Sözleşme konusu ürün/ürünler, yasa ve yönetmeliklerle belirlenen siparişin SATICI'ya ulaşmasını takip eden, yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI'nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak işbu 30 (otuz) günlük süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir. Şu kadar ki, ön sipariş ürününde(lerinde) işbu 30 günlük yasal süre ilgili ürüne ait satış sayfasında ilan edilen satış tarihinden itibaren başlayacak olup, işbu satış tarihinde tedarikçi firma kaynaklı gecikmeler yaşanabilir. İşbu halde SATICI ALICI'yı öncesinde yazılı olarak bilgilendirecektir. Bu halde de ALICI siparişin iptal edilmesini veya teslimat süresini bekleyerek siparişe konu ürün(lerin) teslim edilmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI'nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 14 (on dört) gün içinde kendisine nakden ve defaten ödenir. E-kitap satışlarında ürün(ler) yasa ve yönetmeliklerle belirlenen siparişin SATICI'ya ulaşmasını takip eden yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile işbu 30 günlük süre içinde ALICI tarafından bildirilen e-mail adresine teslim edilir.
 12. www.ingilizcekitap.org internet sitesinde, sözleşme konusunu oluşturan tüm ürünlerin esaslı nitelikleri, özellikleri, KDV dahil satış fiyatı, ödeme ve teslimat şekli ile tedarik ve teslim sürelerine ilişkin esaslı bilgileri okuyup ürünler hakkında tüm bilgilere sahip olduğunuzu ve bu bilgiler doğrultusunda elektronik ortamda satın almaya ilişkin onayı verdiğinizi kabul ve beyan etmektesiniz. www.ingilizcekitap.org'dan alışveriş yapan kişi yukarıdaki tüm maddeleri elektronik ortamda okuyup, kabul edilip, teyit etmiş sayılır. Bu sözleşmede düzenlenmemiş hususlarda 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun hükümleri uygulanır.

  KARGO

  1. Kargo seçenekleri sipariş sırasında müşterilerimize sunulmaktadır. 
  2. Mayanet gerek duyduğunda daha hızlı gönderimde bulunmak amacıyla kargo firması değişikliği yapabilir. Mayanet'te müşteri memnuniyeti nedeniyle yapılan değişik için ek bir ücret talep edilmez. 
  3. Ortalama teslim süreleri: Özel Kargo Şirketi'yle tahmini 1-5 gün ve her halükarda 30 günlük yasal süre içerisinde teslimat yapılmaktadır. 

  Türkiye dışına 
  1. Mayanet'ten yapılan Türkiye dışı gönderiler özel kurye firması UPS ya da DHL (15-21 gün) aracılığıyla gerçekleştirilir. 
  2.UPS ya da DHL ile yapılan gönderiler paketin değeri kadar sigortalıdır. 

  Kargo bedellerinin belirlenmesi:
  Kargo bedelini belirleyen üç parametre vardır.
  1. Seçtiğiniz ürünlerin toplam ağırlığı. (Her bir ürünün veritabanında kayıtlı olan ağırlığı kullanılarak toplam ağırlık sipariş sürecinde otomatik olarak hesaplanmaktadır.) 
  2. Paketinizin teslim edileceği yer. (Türkiye içi ve Türkiye dışı gönderi tarifeleri farklıdır. Türkiye dışı gönderilerde ülkelere göre tarife değişmektedir.) 
  3. Türkiye içi gönderilerde seçtiğiniz teslimatçı firma. 

  Sipariş sürecinde kargo firması ve ücret seçenekleri adres aşamasından sonra kargo sayfasında bildirilmektedir. Şu kadar ki, satış anında yürüttüğümüz ve/veya www.ingilizcekitap.org'da şartlarını ilan ettiğimiz kampanyaların sonucuna bağlı olarak söz konusu kargo ücretinin tamamını ya da bir kısmını tarafınıza yansıtmayabiliriz.


  İADE

  Mayanet iade işlemlerinde 6502 sayılı Tüketicinin Koruması Hakkında Kanunu çerçevesinde hareket eder. 

  Hiçbir gerekçe belirtmeksizin yapabileceğiniz ürün iadesi ve koşulları:

  Mayanet' ten satın aldığınız her ürünü/ürünleri -cayma hakkı kullanılamayacak ürünler hariç olarak- , teslim veya sözleşmenin imzalandığı tarihinden itibaren 14 (on dört) gün içerisinde ürün hasarlı olmasa dahi -hiçbir gerekçe belirtmeksizin- iade edebilirsiniz.
  İade için, satın aldığınız ürünün işleyişine, teknik özelliklerine ve kullanım talimatlarına uygun bir şekilde kullanmış olması tahrip edilmemiş ve bozulmamış olması ve cayma hakkına dair yazılı bildirimde bulunulması gerekmektedir. 
  Bu bildirimin Mayanet'e ulaşmasını takiben bildirimin ulaştığına ilişkin teyit bilgisi tarafınızla paylaşılacak ve bildirimin ulaşma tarihini takiben de 14 (ondört) gün içinde cayma hakkına konu ürünün/ürünlerin bedeli ödeme şekline uygun bir şekilde tarafınıza iade edilecektir.
  İade edilecek ürünlerin mutlaka ürün faturasının orijinali ile birlikte teslimi gerekmektedir. Cayma hakkının kullanılması halinde, fatura aslının iadesi zorunludur. Ancak, fatura aslının gönderilmemesi halinde KDV ve varsa sair yasal kesintiler iade edilemeyecektir. 

  Aşağıda detayları belirtilen ürünler cayma hakkı kapsamında iade edilemez;

  • Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve satıcı veya sağlayıcının kontrolünde olmayan mal veya hizmetlere ilişkin sözleşmeler.
  • Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallara ilişkin sözleşmeler.
  • Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallar.
  • Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan mallara ilişkin sözleşmeler.
  • Malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin sözleşmeler.
  • Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınların teslimine ilişkin sözleşmeler.
  • Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallara ilişkin sözleşmeler.
  • Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin sözleşmeler.

  İadesi yapılacak ürün/ürünler teslimatın yapıldığı Mayanet' in çalıştığı kargo şirketleri aracılığı ile tarafımıza ulaştırılmalıdır.
  Ürün, paket koruyucu bir ambalaj içerisine yerleştirilmeli ve kargo şirketinin etiketi ürün ambalajının üzerinde bulunmamalıdır. Ürünün ambalajında meydana gelecek olan deformasyon, ürünün tekrar satılmasını engelleyen durumlar arasında yer almaktadır.

  Arızalı/hasarlı/bozuk (ayıplı) ürünlere ilişkin iade koşulları

  • Ambalajında, etiketinde, tanıtma ve kullanma kılavuzunda ya da reklâm ve ilanlarında yer alan veya satıcı tarafından bildirilen veya standardında veya teknik düzenlemesinde tespit edilen nitelik veya niteliği etkileyen niceliğine aykırı olan ya da tahsis veya kullanım amacı bakımından değerini veya tüketicinin ondan beklediği faydaları azaltan veya ortadan kaldıran maddi, hukuki veya ekonomik eksiklikler içeren mallar, ayıplı mal olarak kabul edilmektedir. ( Mayanet'in  kitap bilgilendirmelerinde "eski baskı" ibaresi ile satışa sunduğu, yıllanmış ve doğal olarak sararma ve eskime belirtisi veren kitaplar bu kapsam dışındadır.)
  • Tüketici bu durumda, satılanı geri vermeye hazır olduğunu bildirerek sözleşmeden dönme, satılanı alıkoyup ayıp oranında satış bedelinden indirim isteme, satılanın ayıpsız bir benzeri ile değiştirilmesini isteme haklarına sahiptir.

  • Satın aldığınız ürünün ayıplı olduğu gerekçesi ile Mayanet'e ulaştırılması halinde aşağıda belirtilen işlemler uygulanmaktadır:

  • Ayıplı olduğu gerekçesi ile Mayanet' e ulaştırılan ürünler, ulaştığı tarihten itibaren en geç 3 iş günü içerisinde işleme alınmaktadır.
  • Ayıplı olduğu gerekçesi ile gönderilen ürünler sorumlusu tarafından teslim alınmakta ve şirket kayıtlarına işlenmektedir.
  • Ürün ile ilgili hata tespit için yetkililer tarafından kontrol edilmektedir.

  • İadesinin uygun olacağı yönünde görüş belirtilen ürün ise talebiniz kapsamında birebir yenisi ile değiştirilmekte ya da bedel iadesi yapılmaktadır. Bedel iadesinin talep edilmesi halinde ayıplı ürün bedeli 14 gün içerisinde ödeme şekline uygun olarak iade edilmektedir. Şu kadar ki, kullanıcı hatası sonucu ayıplı hale geldiği tespit edilen ürün/ürünler için bu hakların kullanımı söz konusu olmayacaktır.

  Ayıplı olduğu gerekçesi ile Mayanet' e yapılan ürün gönderilerinin aşağıda belirtilen şartları taşıması gerekmektedir: 

  • www.ingilizcekitap.org adlı sitemizde bulunan ürün iade bölümü eksiksiz olarak doldurulmalıdır.
  • Üründeki arıza veya sorun net bir şekilde anlatılmalıdır ve tarafımıza bu bilgi iletilmelidir.
  • Ürünün, tüm ekleri ve orijinal kutusu/paketi ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir.
  • Ürün, paket koruyucu uygun bir ambalaj içerisine yerleştirilmeli ve kargo şirketinin etiketi ürün ambalajının üzerinde bulunmamalıdır.
  • Ürün, Mayanet' in çalıştığı teslimatı gerçekleştiren kargo şirketleri aracılığı ile tarafımıza ulaştırılmalıdır. Bu ürüne/ürünlere ait kargo ücreti Mayanet tarafından karşılanacaktır.

  Teslimattan kaynaklanan problemler 

  Özel Kargo Firması ile yapılan gönderilerde, taşıma sırasında paketin zarar görmesi durumunda zarar Mayanet tarafından telafi edilir. (Yurtdışı Posta Servisi sigortasız gönderi yaptığı için bu teminat söz konusu değildir) 

  Zarar görmüş paket durumunda; 

  • Zarar görmüş paketler teslim alınmayarak teslimatçı firmaya tutanak tutturulmalıdır.
  • Eğer teslimatçı firma yetkilisi paketin hasarlı olmadığını düşünüyorsa, orada paketin açılarak ürünlerin hasarsız teslim edildiğini kontrol ettirme ve durumun yine bir tutanakla tespit edilmesini isteme hakkınız vardır.
  • Paket tarafınızdan teslim alındıktan sonra teslimatçı firmanın görevini layıkıyla yaptığı kabul edilmiş sayılır.
  • Paket kabul edilmemiş ve tutanak tutulmuş ise, durum, tutanağın sizde kalan kopyasıyla birlikte en kısa zamanda Mayanet'e bildirilmelidir. Mayanet en kısa sürede yeni ve sağlıklı bir teslimatın gerçekleşmesini sağlayacaktır.

  Size teslim edilen ürünler ilgili herhangi bir probleminiz durumunda 0212 219 4232 numaralı telefon ya da bilgi@ingilizcekitap.org adresinden bize ulaşabilirsiniz! 

  Dikkat: Siparişinizle ilgili her tür iletişiminizde mutlaka sipariş numaranızı bildiriniz